KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177601
nr 1417 7601
Ã…ke Corshammar
(1904-1974), Sverige
Oljemålning, Sierra-Nevada, Spanien. Signerad. Olja på duk, 45x54, yttermått inklusive ram: 58x68 cm
Åke Corshammar, född 1904, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 september 2021
kl 20:33:07
6/9 18:23:03
Ã…ke Corshammar
Läs mer om Ã…ke Corshammar